​Gazze Şeridi’nde 3 Sağlık merkezinde daha jeneratörler durdu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Şubat 2018 | Salı 08:43

Yakıt ve elektrik krizi yaşanan ​Gazze Şeridi’nde 3 Sağlık merkezinde daha jeneratörler durdu.

Gazze Şeridi’ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı, bu sabah (5 Şubat Pazartesi) yakıt yokluğu nedeniyle üç sağlık merkezinde daha jeneratörlerin durduğunu açıkladı.

Filistin Sağlık Bakanlığı sözcüsü Dr. Eşref El-Kudra, yakıt krizi nedeniyle bu sabah jeneratörleri duran sağlık merkezlerinin Ez-Zevayide, El-Bureyc El-Merkeziyye ve El-Bereke olduğunu söyledi.

El-Kudra, bu sabah üç sağlık merkezinin jeneratörlerinin daha durmasıyla yakıt yokluğu nedeniyle jeneratörleri çalışmayan sağlık tesisi sayısının üç hastane ve on üç sağlık merkezine ulaştığını bildirdi.

Yakıt krizi nedeniyle başka sağlık merkezlerinde de jeneratörlerin durabileceğini belirten El-Kudra, ufukta herhangi bir çözümün görünmediğini kaydetti.

El-Kudra, yakıt yokluğu nedeniyle sağlık merkezlerinde ve hastanelerde jeneratörlerin durmasının Gazze Şeridi’ndeki sağlık hizmetlerinin geleceği için büyük tehlike teşkil ettiğini söyledi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, geçen hafta yedi sağlık merkezinde jeneratörlerin yakıt krizi nedeniyle durduğunu duyurmuştu.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.