​Gazzeli çocuklar ablukanın kaldırılmasını istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 5 Şubat 2018 | Pazartesi 10:22

Ablukanın kaldırılmasını isteyen ​Gazzeli çocuklar haklı taleplerini tüm dünyaya duyurmak için seslerini yükseltti.

Abdülhamid isimli Gazzeli çocuk sahneye çıkıp etrafındaki binlerce çocuğa bakarak şöyle dedi: “Sesinizi yükseltin ki dünya sizi duysun. Gazze’yi kurtarın. Ablukayı kaldırın.”

Hayır kurumlarının çağrısı üzerine dün (4 Şubat Pazar) Gazze’de toplanan çocuklar, tüm dünyaya seslenerek, Gazze Şeridi’nin çökmekte olduğunu söyledi.

Gazzeli çocukların yetimlik ve abluka arasında ezildiklerini belirten Abdülhamid, “Niye abluka altında tutuluyoruz? Niye bize elektrik verilmiyor? Niye tedavi olmamız ve eğitimimiz engelleniyor?” diye sordu.

 

Fetih Medya

 

 

13 yaşındaki Muhammed Ebu Şemmale de yaşından beklenmeyen bir olgunlukla konuşarak, onurlu bir hayat istediklerini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi muhabirine konuşan Ebu Şemmale, dünyanın Gazzeli çocuklara yiyecek ve temiz içme suyu sağlaması gerektiğini ifade ederek, Gazze Şeridi sularındaki kirliliğin yüzde 95’e ulaştığına dikkat çekti.

 

Fetih Medya

10 yaşındaki Şehed Kışta isimli küçük kız da Filistinli çocukların ablukadan kurtarılmasını ve dünyadaki diğer çocuklar gibi eğitim, eğlence ve tedavi imkanlarından yararlandırılmalarını istedi.

Protesto gösterisine katılan çocuklardan bazıları “Gazze’yi kurtarın”, “Ablukayı kaldırın” ve benzeri ifadeler içeren pankartlar taşıdı.

Fetih Medya

Kaynak: Fiem

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.