​Hamas, Gazze Şeridi’nde seferberlik ilan etti ve eğitim alanlarını boşalttı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Şubat 2018 | Perşembe 13:29

İşgal ordusunun sınıra yakın bölgede başlattığı tatbikattan şüphelenen ​Hamas, Gazze Şeridi’nde seferberlik ilan etti ve eğitim alanlarını boşalttı.

 

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın olası bir İsrail saldırısına karşı Gazze Şeridi’nde seferberlik ilan ettiği ve askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları’na ait alanları boşaltma kararı aldığı bildirildi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen bir kaynak, hareket liderliğinin bu kararı işgal ordusunun Gazze Şeridi sınırına yakın bölgede Pazar günü başlattığı geniş kapsamlı tatbikat üzerine aldığını söyledi.

Hamas liderliğinin işgal ordusunun tatbikatını ciddi bir tehdit olarak gördüğünü belirten kaynak, gerekli tedbirlerin alındığını, askeri ve sivil liderlere ortada görünmemeleri ve cep telefonlarını kullanmamaları talimatı verildiğini ifade etti.

Kaynak, İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın da üyelerinden işgal uçaklarına kolay yem olmamak için eğitim alanlarını boşaltmalarını istediğini bildirdi.

İşgal ordusu tatbikatın önceden planlandığını açıklamasına rağmen, Hamas liderliğinin tatbikatın büyüklüğü nedeniyle kuşku duyduğu belirtildi.

İşgal rejimi Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot, iki gün önce yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki insani durum nedeniyle bu yıl Gazze Şeridi’yle şiddetli bir savaş yaşanabileceği uyarısında bulunmuştu.

Kaynak:Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.