​İşgal mahkemesi Şeyh Raid Salah’ın gözaltı süresini ikinci kez uzattı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Eylül 2017 | Çarşamba 15:47

Hayfa kentindeki işgal rejimi Sulh Mahkemesi, şiddete teşvik ve yasa dışı örgüte destek verme suçlamasıyla yargılanan Şeyh Raid Salah’ın gözaltı süresini işgal savcılığının talebi üzerine ikinci kez uzattı.
İşgal rejimi, 1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren ve liderliğini Şeyh Raid Salah’ın yaptığı İslami Hareket’i yasa dışı örgüt ilan etmişti.
Şeyh Raid Salah’ın avukatı Halid Zebarika, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, Şeyh Raid Salah’ın gözaltı süresinin uzatılmasının ve gözaltında tutulmasının hukuka aykırı olduğunu söyledi.
Zebarika, mahkemenin Şeyh Raid Salah’ın gözaltı süresini daha fazla bahane bulmak için savcılığın talebi üzerine uzattığını bildirdi.
“Normalde önce gerekçeler incelenir ve kişi daha sonra gözaltına alınır” diyen Avukat Zebarika, Şeyh Raid Salah’ın ise önce gözaltına alındığını ve daha sonra bahane arayışına gidildiğini ifade etti.
Zebarika, Şeyh Raid Salah’ın gözaltına alınmasının tamamen bir siyasi operasyon olduğunu ve Netanyahu’nun ofisi tarafından yönetildiğini söyledi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.