​Ocak ayında Filistinli 3 çocuk şehit oldu, 52 çocuk gözaltına alındı.

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 29 Ocak 2018 | Pazartesi 13:38

İşgal güçlerinin çocuklara yönelik ihlalleri artış gösterirken ​Ocak ayında Filistinli 3 çocuk şehit oldu, 52 çocuk gözaltına alındı.

Filistin Enformasyon Bakanlığı, işgal güçlerinin Filistinli çocuklara yönelik ihlallerini yoğunlaştırdığını, Ocak ayında 3 çocuğu şehit ettiğini ve 52 çocuğu gözaltına aldığını bildirdi.

Bakanlığın konuyla ilgili yayınladığı bildiride, bu rakamlara Batı Yaka, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs’teki ihlallerin dahil olduğu ifade edildi.

Bildiride, işgal güçlerinin Filistin’in tüm vilayetlerinde Filistinli çocuklara yönelik ihlallerini artırdığına dikkat çekildi.

İşgal güçleri geçen yıl Filistinli 16 çocuğu şehit ederken 1620 çocuğu da gözaltına aldı. İşgal zindanlarında halen Filistinli 250 çocuğun esir tutulduğu kaydedildi.

Filistin Enformasyon Bakanlığı’nın bildirisinde ayrıca, işgal güçlerinin Filistinlilere ve özellikle de çocuklara yönelik ihlallerinin ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti ilan etmesini protesto gösterileri başladığından bu yana artış gösterdiği belirtildi

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.