​Trump: ABD’de daha fazla akıl hastanesi kurulması gerek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 16 Ağustos 2019 | Cuma 18:48

ABD Başkanı Donald Trump, ateşli silah satın alanlar hakkında ciddi soruşturmalar yapılması gerektiğini belirterek, ülkede son yaşanan kanlı saldırılardan akıl hastalarını sorumlu tuttu ve daha fazla akıl hastanesi inşa edilmesi gerektiğini söyledi.
Trump, ABD Senatosu Çoğunluk Lideri Mitch McConnell ile dün yaptığı görüşmenin ardından, şiddet sorunu ve ateşli silah kullanımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Gerçekten kötü insanların ateşli silah kullandığına değinen ABD Başkanı, New Jersey eyaletinin Morristown bölgesinden düzenlenen basın toplantısında, “Delilerin silah satın almasını istemiyoruz. Onlar tetiği çekiyor. Silah, tetiği çekmiyor. Bu sebeple akıl sağlığı sorununu ciddiye almalıyız” dedi.

Trump son aylarda, özellikle de Teksas ve Ohio eyaletlerinde gerçekleştirilen silahlı saldırıların ardından “ateşli silahlarla gerçekleştirilen şiddetin azaltılması gerektiği” baskısı altında.
Silah alıcıları hakkında daha sert baskı yapılıp yapılmadığı sorusuna Trump, bütün silahların durumlarını araştırdıklarını söyledi.

ABD Başkanı, New Hampshire eyaletinin Manchester seçim mitinginde akıl hastaları için yeni kliniklerin kurulmasının zorunlu olduğuna işaret ederek, “Bunu yapmak gerekiyor. Aynı zamanda, rahatsız edilmememiz için düzensiz ve tehlikeli insanları sokaktan uzak tutacağız. Bu büyük bir problem” dedi.
Trump geçtiğimiz yüzyılda bir çok akıl hastanesinin kapandığını belirterek, “Bunlara sokakta izin vermeyeceğiz” ifadesini kullandı.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.