28 Şubat Hortladı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2016 | Çarşamba 20:56

Ağrı’nın Doğubayazıt Kaymakamlığı Nüfus Müdürlüğü, kimlik değişimi için giden bayana örtüsünden dolayı 28 Şubat’ı andıran hareketlerde bulunarak bayanı eşiyle birlikte kovdu.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde ikamet eden Tutar ailesi geçtiğimiz günlerde evlendikten sonra, nüfus cüzdanlarını yeniletmek için Nüfus Müdürlüğüne başvurdu ancak hiç beklenmedik bir şekilde müdür tarafından kovuldu.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Fırat Tutar, “02.09.2017 tarihinden bir hafta önce nikâh işlemlerimi halledip nikah kıyıp evlilik cüzdanımı aldıktan sonra bahsettiğim tarihte kimlik değiştirmek için ben ve eşim kaymakamlık nüfus bölümüne gittik. Nüfus memuru eşimden yüzünü açtırmasını istedi. Bende bunun İslami kimliğime aykırı olduğunu mümkünse orda bulunan bayan memurun uygun zemin ve şartlarda buna müdahil olabileceğini söyledim. Memurun bunu duyduktan sonraki tavrı nefret üzerine oldu. Ve beni nüfus Müdürü Yunus Karahan’a yönlendirdi. Oysa Müdür hemen yanıbaşındaydı. Kendileriyle iletişime geçmediğim halde bana cevap vererek ‘İslam kadının yüzünü açmasını istiyor’ tarzında ifadeler kullanarak ciddiyetsiz bir tavırla ilgisi olmayan konular hakkında söylemlerde bulundu. Bende makamının bu tür cevaplarla meşgul edilmemesi gerektiğini izah ettikten sonra bu tür konuşmanın nefret söylemi olduğunu söyledim. Tekrardan bayan memurun eşimin yüzünü görebileceği imkanından bahsettim. Sonrasında daha da öfkelenen Nüfus müdürü Yunus KARAHAN o kadar insanın içinde beni rencide edecek şekilde nefret söylemlerinde bulunmaya devam etti. Ben onu bu halinden dolayı şikâyet edeceğimi söyledikten sonra ‘sana kimlik falan vermiyorum’ diyerek beni kovdu. Bununla beraber yanında ki memurun bu söylemlere destek çıkması ve ağız birliği etmesi 28 Şubatı andırıyordu” ifadelerini kullandı.

Yetkililere çağrıda bulunan Tutar, konunun biran önce çözülmesi istedi.

incanews

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.