3500 Yahudi yerleşimci Yusuf’un kabri bölgesine baskın düzenledi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019 | Perşembe 13:18

İşgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında 3500 Yahudi yerleşimci Yusuf’un kabri bölgesine baskın düzenledi.

Yaklaşık 3500 Yahudi yerleşimci bu sabah (3 Temmuz Çarşamba) erken saatlerde işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri altında Nablus’un doğusundaki Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenledi.

Yahudi yerleşimcilerin ayin yapmak amacıyla Yusuf’un Kabri bölgesine baskın düzenlemeleri üzerine işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Yerel kaynaklar, işgal güçlerinin Nablus’un doğusundaki Balata El-Beled bölgesine baskın düzenlediğini ve Yusuf’un Kabri’nde ayin yapacak Yahudi yerleşimcileri korumak için bölgeyi Filistinlilerin girişine kapattığını bildirdi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin güvenlik önlemlerini almasının ardından yüzlerce Yahudi yerleşimcinin otobüslerle bölgeye geldiğini söyledi.

Baskın sırasında Nablus kentinin doğusunda, özellikle de Balata Kampı’nda ve Amman Caddesi’nde çatışmalar yaşandığı, işgal askerlerinin evlerin çatılarına çıkarak Filistinli gençlere gerçek mermi ve plastik mermilerle ateş açtığı, ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı kaydedildi.

Kaynaklar, işgal güçlerinin açtığı ateş sonucu beş gencin plastik mermilerle yaralandığını açıkladı.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, konuyla ilgili yayınladığı haberde, işgal güçlerinin yaklaşık 3500 Yahudi yerleşimcinin Yusuf’un Kabri bölgesine ulaşmasını ve ayin yapmasını sağladığını yazdı.

Filistinli gençlerin işgal güçlerine taş ve molotof kokteyli attığını bildiren site, baskına önde gelen bazı Yahudi hahamların da katıldığını ifade etti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.