Abbas: ‘Peres’in Ölümü İnsanlık için Büyük Kayıptır’

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2016 | Çarşamba 21:02

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, 93 yaşında hayatını kaybeden eski İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in ölümünün insanlık ve barış için çok büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, felç geçirerek hayatını kaybeden İsrail eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in için enteresan bir yorumda bulundu. Haaretz gazetesinin haberine göre, Mahmud Abbas “Şimon Peres’in ölümü barış, insanlık ve bölge için büyük kayıptır” vurgusu yaptı.

İsrail’de 2007 yılından 2014’e kadar cumhurbaşkanlığı görevini yürüten Peres, 13 Eylül’de felç geçirmiş ve hastaneye kaldırılmıştı. Tel Aviv’deki Tel Hoshemer Hastanesinde bulunan Peres’in durumunun dün akşam iyice ağırlaştığı ve tedavi amacıyla ilaçlarla uyutularak solunum cihazına bağlandığı kaydedilmişti.

İSRAİL’İ KURAN KADRODAN SON SİYASETÇİYDİ

Belarus’ta 1923 yılında zengin bir tüccarın oğlu olarak dünyaya gelen Şimon Peres, 1934 yılında İngiliz manda yönetimi altında bulunan Filistin’e göç ederek, İsrail kuruluşundaki katliamlarda ‘siyonist savaşçı’ olarak rol almıştı. İsrail parlamentosu Knesset’te 48 yıl milletvekilliği yapan, başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı gibi görevlerde bulunan Peres, cumhurbaşkanlığı görevini 2014 yılının temmuz ayında Reuven Rivlin’e devretmişti. Peres, Filistin halkına yönelik birçok katliamın emrini vermişti.

Fetih Medya – Haber Merkezi

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.