ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararına Gazze’de mumlu protesto

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 12 Ocak 2018 | Cuma 19:02

Kudüs’ü Siyonist işgal rejiminin başkenti kabul eden ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararına Gazze’de mumlu protesto

 

Ulusal ve İslami Çalışma Güçleri’ne bağlı ulusal ilişkiler komisyonunun çağrısı üzerine dün akşam Gazze’nin Şucaiyye kavşağında Amerika Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal rejiminin başkenti kabul etme kararı Gazzeli çocukların mumlu eylemiyle protesto edildi.

Protesto gösterisine ulusal ve İslami çevrelerden birçok liderin yanında onlarca Filistinli çocuk ve aileleri iştirak etti.  Çocuklar taşıdıkları dövizlerle Trump’ın Kudüs kararını protesto edip, Kudüs’ün Filistin’in ebedi başkenti olduğunu haykırdılar.

Sık sık Kudüs lehinde ve Trump’ın aleyhinde sloganlar atan çocukların “Kudüs Yahudileştiriliyor, Araplar nerdesiniz!?”, “Kudüs Kur’an ayetlerinden bir ayet”, “Kudüs Filistin’in ebedi başkenti” gibi sloganlar yazan pankartları taşımaları dikkat çekti.

Filistinli çocuklar adına konuşma yapan Filistinli çocuk “Ben bir Filistinli kız çocuğum. Doğduğumdan beri hayalim, kutsal şehrimizi ziyaret edip mübarek Mescidi Aksa içinde namaz kılmaktır. Filistinli çocuklar olarak bizlerin, dünyadaki diğer çocuklar gibi yaşamaktan başka arzumuz yoktur.”

“Ne suç işledim ki çocukluğumu hissetmiyorum? Hayal ettiğim gibi yaşamak istiyorum. Vatanımı istiyorum. Evimi, yakınlarımı, rüyalarımı istiyorum. Filistinli çocuklar bundan daha fazla zulüm taşıyamazlar artık.”

“Toprağımız işgal edilip gasp edildikten sonra halkımın akan kanı durmadı. O hep vatana dönme arzusu içinde hâlâ tek bir sesle “Filistin” diyor. Hâlâ tek bir hedef için çalışıyor. O da vatanımızı, çocukluğumuzu ve hayallerimizi çalan hırsızlardan kurtarmaktır” dedi

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.