ABD kongresi üyesi Rashida Tlaib’in Ninesi: “Allah Trump’a hidayet versin”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 19 Ağustos 2019 | Pazartesi 10:10

Batı Yaka’yı ziyareti Trump’ın baskısıyla engellenen ABD kongresi üyesi Rashida Tlaib’in Ninesi: “Allah Trump’a hidayet versin”

ABD Kongresi’nin Demokrat Partili Müslüman üyesi Rashida Tlaib’in ninesi Müftiye Tlaib, Batı Yaka’da zeytin ağacının altında oturarak ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığını eleştirdi ve “Allah Trump’a hidayet versin” dedi.
ABD Kongresi üyesi Rashida Tlaib’in ninesi, kendisini ABD Başkanı Donald Trump ve işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun da taraf olduğu bir tartışmanın içinde buldu.
İşgal hükümeti Perşembe günü Trump’ın baskısına boyun eğerek ABD Kongresi üyeleri Rashida Tlaib ve İlhan Omer’in Batı Yaka’yı ziyaretlerine izin vermeme kararı aldı.
İşgal hükümeti Cuma günü insani gerekçelerle Rashida Tlaib’in Batı Yaka’daki ninesini ziyaret etmesine izin vereceğini açıkladı fakat Tlaib işgal rejiminin teklifini reddederek, “İsrail bizi aşağılamak için bir takım kısıtlamalar koydu” dedi.
ABD Başkanı Donald Trump, Cuma akşamı attığı tweette, “Rashida Tlaib İsrailli yetkililere mektup yazarak ninesini ziyaret etmeyi çok istediğini yazdı. Kısa sürede kendisine ziyaret izni verildi. Fakat Tlaib ziyaret iznini reddetti. Burada tek kazanan nine Tlaib oldu. Şimdi onu görmek zorunda kalmayacak” yazdı.
Beyt Ur Et-Tahta köyündeki evinin bahçesinde oturan 90 yaşındaki Müftiye Tlaib, “Trump diyor ki, Rashida gelmeyeceği için ben mutlu olacağım. Allah Trump’a hidayet versin. Ben Rashida’nın gelmesini ve onu görmeyi istiyorum” dedi.
Filistinli yaşlı kadının torununu karşılamak için hazırlandığı ve hâlâ Rashida Tlaib’in kendisini ziyaret etmesini beklediği ifade edildi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.