ABD ordusu kandırmaya devam ediyor : 8 Asker öldü 1 ölü denildi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Ocak 2018 | Cumartesi 15:51

Amerikan ordusu Afganistan’da salı günü Taliban ile girdikleri çatışmada hayatlarını kaybeden askerlerinin fotoğraflarını yayınladı. Ortaya çıkan fotoğraf Haçlı medyasının olayları nasıl da çarpıttığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Amerikan ordusunun Afganistan’ın Nangahar bölgesinde çıkan bir çatışmada Taliban tarafından öldürülen askerlerinin fotoğraflarını basınla paylaşması üzerine bilgi kirliliği ve dezenformasyon bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

8 Asker Öldü, basına 1 asker denildi
Nangahar’da salı günü yaşanan olayla ilgili olarak ABD ordusundan 8 askerin öldürülmesine rağmen yapılan resmi açıklama 1 askerin öldüğü 4 askerin yaralandığı şeklindeydi. Daha sonra gün içinde ABD ordusundan yapılan açıklamada, yaralı askerlerden ikisinin hastaneden taburcu edildiği açıklanmıştı.

Afganistan’daki ABD kuvvetlerinin sorumlusu General John Nicholson; “İçimizden birini yitirmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Bu çok zor zamanda, kalplerimiz kaybettiğimiz ve yaralı arkadaşlarımızın ailesi, dostlarının yanında” diyerek tek kişinin öldüğünü doğrulamıştı.

“Kahrından öldüler”
Bugün Pentagon tarafından yayınlanan fotoğrafta ABD ordusunun yalanı sosyal medyada alay konusu oldu. Yapılan yorumlarda ise “Evet birini Taliban öldürdü. Diğer 7  askerimiz ise sonradan kahrından öldü.” denildi.

Pusuya düşürülen ABD askerinin ABD ordusunun Bombaların anası adını verdiği bomba denediği  Nangahar’ın Açin ilçesi DAEŞ’in yoğun olduğu bir yer olarak bilinirken saldırıyı Taliban üstlenmişti.

ABD bunu hep yapıyor

Amerikan ordusu Irak’da Afganistan’daki ölü saysını saklamaya ve düşük göstermeye devam ediyor. Kamu oyunun tepkisinden kaçan ABD ordusunun yalanları bağımsız kaynaklar tarafından olduğu gibi bazen kendi gafları ile de ortaya çıkıyor.

Afganistan’da İşler yolunda değil

Afganistan’da Taliban karşısında yenilgi üstüne yenilgi tadan ABD ordusu çareyi sayısını artırmakta buldu. ABD Başkanı Donald Trump  göreve geldikten sonra Afganistan’a 4 bin askerin daha gönderilmesine onay verdi. Ancak bölgede ne ABD kukla yönetimleri ne ABD ordusu ne de istihbarat ajanlarının çalışmaları ile hazırlanan uydurma haberler Taliban’ın yükselişinin önüne geçemedi.Fetih Medya

Fetih Medya – Özel Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.