ABD’de silahlı saldırıya 15 bin kurban

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 4 Ocak 2018 | Perşembe 12:07

ABD’de, geçtiğimiz yıl yaşanan silahlı saldırılar rekor düzeye ulaştı. 60 bin silahlı saldırının meydana geldiği ülkede 15 bin kişinin hayatını kaybettiği belirlendi.

Silahlı şiddet olaylarının kayıtlarını tutan Silahlı Şiddet Arşivi adlı sivil toplum kuruluşuna göre Amerika’da 2017’de silahlı saldırılar rekor düzeye ulaştı. Yıl boyunca yaşanan 60 bin silahlı saldırıda 15 bin kişi hayatını kaybetti. Las Vegas’ta 1 Ekim’de silahlı bir kişi tarafından düzenlenen saldırı, Amerikan tarihinin en ölümcül silahlı saldırılarından biriydi. Saldırgan Stephen Paddock, bir konser izlemekte olan yaklaşık 22 bin kişinin üzerine otel odasından ateş açarak 60 kişinin ölümüne, yüzlercesinin yaralanmasına neden oldu. Yetkililer, Paddock’un daha öncesine ait bir suç kaydının bulunmadığını açıkladı.

340 Toplu si̇lahlı saldırı

Bu olaydan yaklaşık bir ay sonra Teksas’ta bir kişi elindeki saldırı tüfeğiyle bir kiliseye girdi ve pazar ayinine katılan 26 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi de yaraladı. Polis saldırganın mümkün olduğunca çok sayıda insanı öldürmeye çalıştığını söyledi. 1 Temmuz Cumartesi sabahı, Arkansas eyaletinin Little Rock bölgesindeki bir konserde düzenlenen saldırıda 28 kişi yaralandı. 14 Temmuz’da Temsilciler Meclisi üyesi Steve Scalise ve diğer üç kişi Washington yakınlarındaki bir beyzbol sahasında vuruldu. Silahlı Şiddet Arşivi adlı sivil toplum kuruluşu saldırganın haricinde 4 ya da daha fazla kişinin vurulduğu olayları toplu silahlı saldırı olarak nitelendiriyor. Ve 2017’de 340’tan fazla bu tarz saldırı yaşandı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.