ABD’den kritik açıklama: Çok riskli bir yol!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Eylül 2017 | Cuma 11:34

ABD’nin DAEŞ’la Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak’ta yapılacak referandumun çok riskli olacağını söyledi.

ABD’nin DAEŞ’la Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi Brett McGurk, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) referandumu ertelemesi için sunulan alternatifleri kabul etmesi temennisinde bulunarak, referandumun tercih edilmesinin ise riskli bir yol olduğunu belirtti.

DESTEK VERMİYORUZ

ABD’nin DAEŞ’la Mücadele Koalisyonu Özel Temsilcisi McGurk: “Referanduma karşılık sunulan alternatifin Kürt siyasi liderleri tarafından ciddiye alınmasını isteyip, kabul edilmesi için desteklerimizi sunuyoruz. Alternatif, sorunların çözülmesi için Erbil ve Bağdat’ı ciddi bir diyaloğa teşvik ediyor” “ABD’nin bu konudaki tavrını kendilerine tekrardan belirterek, böylesi bir süreçte destek verebileceğimiz bir mesele olmadığını söyledik.

Bu sadece ABD’nin değil tüm uluslararası koalisyonun tavrıdır” “Sunulan alternatifin kabul edilmesi temennisinde bulunuyoruz çünkü tercih edilen referandum çok risklidir” dedi.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.