Açlık grevindeki esirlere destek için nablus’ta gösteri düzenlendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ağustos 2019 | Çarşamba 19:16

Esir aileleri ile resmi ve sivil kurumların katılımıyla Açlık grevindeki esirlere destek için nablus’ta gösteri düzenlendi.

Esir aileri ile resmi ve sivil kurumların temsilcilerinden onlarca kişi bugün (7 Ağustos Çarşamba) Nablus’ta açlık grevindeki esirlere destek için gösteri düzenledi.
Kent merkezindeki Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen gösteriye Filistinli grupların temsilcileri ve çocukların da katıldı.
Nablus vilayetindeki Esirlere Destek Ulusal Komitesi’nin çağrısıyla düzenlenen gösteriye katılanlar, uluslararası toplumdan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini, esirleri savunarak işgal rejimini idari hapis cezalarına son vermeye zorlamasını istedi.
Komite adına konuşma yapan Mahir Harb, gösterinin amacının işgal güçlerinin Filistinli esirlere yönelik ihlallerine dikkat çekmek olduğunu söyledi.
İşgal güçlerinin yılbaşından bu yana binden fazla Filistinliyi gözaltına aldığını bildiren Harb, esirlerin ağır baskılara maruz kaldıklarını belirtti.
Harb, esirlerin ve özellikle hasta olanların desteğe ihtiyaçları olduğunu, işgal rejimi zindanlarında çektikleri sıkıntıların kamuoyuna aktarılması gerektiğini ifade etti.
Esirlerden birçoğunun açlık grevinde olduğunu hatırlatan Harb, işgal rejimi zindanlarında tutulan esirlerin mücadelelerine destek için ulusal birliğin sağlanmasının önemine işaret etti.
İşgal rejimi zindanlarında idari hapis cezalarıyla tutulan 750 esir olduğunu açıklayan Harb, Kızılhaç başta olmak üzere uluslararası kurumları esirleri korumak üzere harekete geçmeye davet etti.
Gösteriye katılanlar esirlerin fotoğrafları ve Filistin bayrakları ile serbest bırakılmalarını isteyen pankartlar taşıdı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.