Afganistan’da işgalcilerin kan kaybı artarak devam ediyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 20 Eylül 2017 | Çarşamba 00:50

Amerika’nın Afganistan’ı işgal etmesinin üzerinden 16 yıl geçti. Bu süre zarfında Amerika’da 3 başkan değişti. Ancak her gelen başkan, kendisinden önce geçenin bıraktığı hezimeti devam ettirmeye ısrar ediyor. Sonuç ise herkesin bildiği ancak Amerikan tağutlarının gizlediği kaçınılmaz kader!

– Trump’ın yeni stratejisi neyi değiştirecek?

Bir kaç gün önce Washington’un güney batısında bulunan Fort Myers askeri üssünde Amerikan halkına hitap eden Donald Trump, 16 yıldır savaşın sürdüğü Afganistan’daki yeni stratejilerini(!) açıkladı.

İşin aslına bakılırsa çok da yeni bir şey yok. Açıklamada Afganistan’a daha fazla işgal askeri gönderileceğini söylüyordu Trump. Çıkış için ise hiç bir tarih yok. Bunlar yeni şeyler değil. Ancak dikkat çekmesi gereken Trump’ın daha fazla asker gönderme kararıyla selefi Obama’nın yolundan gitmesi.

Fetih Medya– 100 bin  askerinin yapamadığını bunlar mı yapacak?

Bu daha önce başarısızlıkla sonuçlanan bir tecrübeydi. Hezimetle sonuçlanan eski senaryoların tekrar tekrar oynanmasının faydası nedir ki? Yeni gönderilecek askerler işgalin başında gönderilen 100 bin askerin yapamadığını mı yapacak?

– Afgan toprakları mezar olmaya devam ediyor

Sorun yok! Afgan toprakları imparatorluklara mezar olmaya devam edecek gibi.. Bazıları daha çok kana susamış gibi… İnsanlık ve özgürlük düşmanları… Ölen 3 bin 5 yüz Amerikan askerinin haberi Amerika’ya yetmemiş olsa gerek!

Fetih Medya  

– Şeker dolu çuvala, tuz karıştırmak gibi

Amerikalı yetkililerin hali, şeker dolu çuvala, yanlışlıkla tuz koyan bakkal gibi. Tabi ancak karıştıktan sonra farkına varır. Tuzun tadı, şekerin tadını bastırır. Başına gelen o kadar zarar ve belaya rağmen, tuzla şekeri karıştırmaya devam ediyor. Sonra da Allah’a zararını gidermesi için duada bulunuyor. Defalarca aynı hatayı yapıp, sonra da başına gelene şaşırmak ap ayrı bir ahmaklık.

– Amerikalıların ses tonları bile değişti

Amerikalı yetkililerin Afganistan’daki hakkındaki konuşmalarında, seslerinin yenilgi ve sarsıntılı tonu kulakları tırmalıyor. Bu kişilerin işgalin başı olan 2001 yılındaki konuşmaları ile 2017 yılındaki konuşmalarını karşılaştırdığımızda aradaki bariz fark gözler önüne seriliyor. 2001 yılındaki açıklamalarda İslam Emirliği’nin kökünün kazınacağı ve bitirileceği! söylenirken, şimdilerde ise İslam Emirliği’nin (Taliban’ın) barış görüşmelerine katılması isteniyor.

Trump’ın yeni Afganistan stratejisine cevap olarak, İslam Emirliği işgalin sürdürülmesi reddetti. Ayrıca Afganistan’ın başka ülkeler için tehdit olduğu tezini kabul etmedi. Fetih Medya

– Cihad devam ediyor

İslam Emirliği, işgalci Amerikan askerlerinin ülkeden çıkarılana kadar cihadın devam edeceğini vurguladı.

O zaman işgal güçleri istediği askerlerini göndersin. Afganistan daha fazla kana susamaya devam ediyor. Afgan halkı ya zaferi, yada ebedi hayatı tadacak. Tağutların askerleri ise ya yenilgiyi ve helakı tadacaklar.

Bu makale Afganistan İslam Emirliği sitesinden alıntı yapılarak, Enes Türkmenoğlu tarafından Fetih Medya için çevrilmiştir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.