Afrin’de son durum ne? Kaç terörist öldürüldü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 15:59

Afrin’deki terör örgütü YPG hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı 6. gününde devam ederken ABD ve terör örgütüne büyük darbe vuruldu.

İşte Afrin’den son görüntü!

Afrin’deki terör örgütü YPG hedeflerine yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekâtı 6. gününde devam ederken F 16 savaş uçakları dün Kilis’ten Hatay’a uzanan Parsa Dağı, eteklerindeki Burseya Dağı, sınır hattından Afrin’e uzanan Darmık Dağı ve çevresinde bulunan terör örgütü YPG’nin üstlenme alanlarına yoğun bombardıman yaptı. İdlib bölgesinden de Afrin’e doğru yeni bir cephe açıldı.

Azez bölgesinden Bülbül ve Raco kasabalarına uzanan hat üzerinden dün sabahın erken saatlerinden itibaren TSK’nın özel birlikleri ile ÖSO tarafından başlatılan harekâta havadan F-16 savaş uçakları ile destek verildi. Afrin çevresi ile Azez karşısındaki Parsa Dağı, devamında yer alan Darmık Dağı çevresindeki onlarca hedef bombalandı.

250 hedef vuruldu

F-16 uçaklarımız 250 terör yuvasını imha etti.

8 noktadan Afri̇n’e gi̇ri̇ldi̇

Terör örgütü ve destekçisi ABD hiç beklemediği bir stratejiyle karşı karşıya kaldı ve Türk ordusu ve ÖSO birlikleri Afrin’e 8 koldan girerek teröristleri yok etti.

300’den fazla teröri̇st öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri obüs tankları, F16 savaş uçakları ve karadan başlattığı harekatta 300’den fazla terörist öldürdü.

24 kri̇ti̇k nokta ele geçi̇ri̇ldi̇

Afrin’de terör yuvaları dağıtılırken kanton hayali kuran terör örgütü ve ABD büyük bir yıkıma uğradı. Terör koridoru olarak planlanan bölgenin 24 noktası ele geçirilerek terör devleti kurma hayali tarihe gömüldü.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.