Afrin’de yoğun çatışma! Yeni cephe açıldı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Ocak 2018 | Perşembe 12:19

TSK’nın Afrin’e başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’nda sıcak gelişmeler yaşanıyor. TSK destekli ÖSO birlikleri Minniğ Havalimanı’na doğru ilerliyor.

ÖSO birlikleri PKK karargahına girdi!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce 20 Ocak Cumartesi günü saat 17:00’da Afrin bölgesinde başlatılan Zeytin Dalı Harekatı devam ediyor.

Harekatın ilk 5 gününde 250 hedef imha edilerek 24 nokta kontrol altına alındı. Operasyon kapsamında şimdiye kadar 300 terörist öldürüldü.

İşte Zeytin Dalı Harekatı’nın 6. gününde dakika dakika yaşananlar:

Yeni̇ cephe açıldı

10:15 Güvenlik kaynaklarından aktardığına göre, Afrin harekatı kapsamında bölgede yeni bir nokta daha açıldı. Stratejik önemi olan Minniğ Havalimanı’nın da biraz daha altında kalan Tel Rifat bölgesinden, Mare’den de ÖSO unsurlarının giriş yapmaya başladıkları belirtildi. Bölgede yoğun çatışma yaşandığı da gelen bilgiler arasında. TSK ve ÖSO 4 cephede 8 noktadan Afrin’e ilerliyor. Rus birliklerinin Tel Rifat bölgesinden çekildiği iddia edilmişti.

Ci̇nderes bölgesi̇nde şi̇ddetli̇ çatışma

10.20 : Gece boyunca savaş uçakları tarafından bombardımana tutulan Cinderes bölgesinde bu sabah şiddetli çatışma var. Türk ordusu tarafından top atışlarıyla dövülen terörmevzilerinden patlama sesleri geliyor. Cinderes, Reyhanlı’nın kuzeyinde yer alıyor.

Tel abyad vuruldu

09.35 : Türk jetleri, Şanlıurfa Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da bulunan PKK toplanma merkezini vurdu. Suriyeli aktivistler, ilçedeki hastaneye çok sayıda PKK’lı teröristin cesedinin getirildiğini bildiriyor.

09.00 : Kilis’ten YPG’nin terör mevzilerini hedef alan çok sayıda top atışı, kent sakinleri tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Kayıtta dikkat çeken detay, arka arkaya gümbürdeyen topların sayılması.

Fetih Medya

08.40 : Türk savaş uçakları, Menbic’in batısına hava saldırıları düzenledi. Birçok farklı noktadaki YPG’liler vuruldu, Arima kasabası ve Yağızlı köyündeki terör mevzileri bombalanan hedefler arasında.

08.20 : YPG’lilerden geri alınan Abudan köyünde terör örgütü PKK’nın paçavraları ve terör başının posterleri yakıldı. Köy, Kilis’in hemen batısında sınıra yakın bir noktada.

08.00 : Türk ordusu ve ÖSO güçleri, gece boyunca Cinderes bölgesini hedef aldı. Jetlerin bomba yağdırdığı bölge ayrıca top atışlarıyla dövdü. Saldırıların yoğunlaştığı yer, Hammam ve Kefr Safra köyü.
07.50 : Günledir şiddetli çatışmaların sürdüğü Burseya Dağı’nda YPG’li teröristlerin temizlendiği tünellerin görüntüsü ortaya çıktı. Video kaydında, Türk özel kuvvetler askerleri yer alıyor.

Fetih Medya

07.35 : Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin harekâtının ilk beş gününde 287 YPG’li teröristin öldürüldüğünü duyurdu.
07.15 : Harekâtta son durum… İlk beş günde delinen YPG’nin terör hatları mavi renkle görünüyor.

07.00 : Afrin’e Zeytin Dalı harekâtının altıncı gününde tüm gelişmeleri an be an canlı blogla aktaracağız.

Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.