Afrin’de YPG’nin paralı asker transferi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 23 Ocak 2018 | Salı 15:21

Terör örgütü PKK’nın Suriye’deki  kolu olan YPG’nin elinde bulundurduğu Afrin’de TSK ve ÖSO birlikleri ilerlemeye devam ediyor. Zeytin dalı operasyonuyla köşeye sıkışan YPG devşirme askerlerini ön plana sürüyor.

Dün sosyal medya hesapları üzerinden duyurulan DAEŞ’lıları çatışmalara katılmak şartıyla serbest bıraktığı haberinden sonra bölgeye Rus Cumhuriyetleri,  Avrupa ülkelerinden askerlerin ileri sürüldüğü bildirildi.

YPG’ye yakın kaynakların servis ettiği haberlerde lejyonerleri ileri sürdüğü ve özel lejyoner birliğinin kara harekatında oldukça başarılı oldukları iddia edildi.

YPG içinde lejyoner olarak savaşan Amerika,Rusya, İngiltere, Kanada, Sırbistan, Kırgızistan, Çin ve Çek Cumhuriyeti’nden  askerler bulunuyor.

ÇOğu emekli olan bu askerlerin askeri ve stratejik bilgilernden de istifade edilirken finansmanalrının kim tarafından sağlanmadığı bilinmiyor.

Varlıkalrı ve kimlikleri hakkında öldükten sonra hebrdar olduğumuz bu paralı askerlerden geçtiğimi ay  bölgede çatışmalara giren ve DAEŞ tarafından öldürürülen 5 İngiliz’in cenazesi Londra’ya gönderilmişti. Rakka’da bir çok Rus askeri ve uzak doğu kökenli askerin DAEŞ tarafından esir alınıp öldürüldüğü biliniyor.Fetih Medya

Fetih Medya

Kaynak: Fetih Medya

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.