Ahraruş Şam; İdlib’te yaşananlar savaş suçu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2017 | Perşembe 10:24

Muhalif grup Ahraru’ş Şam, rejim ve Rus uçaklarının bombardımanında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı.

Suriyeli muhalif gruplardan Ahraru’ş Şam, Rusya ve Esed rejimine bağlı uçaklar tarafından düzenlenen hava saldırılarında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladı.
Astana görüşmeleri sonrası İdlib’te ‘çatışmasızlık bölgesi’ ilan edilmesine rağmen bölgeye yönelik olarak Rusya ve rejimin hava saldırıları durmak bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde muhalif gruplardan Feylaku’ş Şam’ın askeri merkezine düzenlenen saldırıda 10 muhalif savaşçı hayatını kaybetmiş, en az 50 kişi de yaralanmıştı.
Konuyla ilgili olarak taziye yayınlayan Ahraru’ş Şam, “Bu saldırıyla sadece Feylaku’ş Şam’ın değil bütün gruplardan mücahitlerin kanı akmıştır” ifadelerini kullandı.

YAŞANANLAR SAVAŞ SUÇU

Rusya ve Esed rejiminin sivilleri hedef almasını kınayan muhalif grup yaşananların savaş suçu ve toplu katliam girişimleri olduğunu söyledi. Konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi: “Bugün Suriye’de olanlar, Rejim ve destekçileri tarafından toprağı, insanı ve hayatı hedef alan toplu katliam girişimleri ve gerçek bir savaş suçlarıdır.”
Rejim ve destekçilerinin suçlarının cezasını çekeceği bildirilen açıklamada kararlılık mesajı verildi: “Bizler halkımızın evlatları için övünerek şehitlerimizi uğurluyoruz ve cihadın düşmanlarımıza karşı sürekli ve kesintisiz bir şekilde devam edeceğini vurgulayarak ifade ediyoruz. Bu katliamdaki şehitlerin ve tüm şehitlerin kanları boşa gitmeyecek.”
Yeniakit


İktibas: Islah Haber

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.