“Allah Suriyelileri alçalttı, çünkü onlar Beşşar Esed’i alçalttılar”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2019 | Cuma 02:38

Amerikalı İslam davetçisi olarak bilinen Hamza Yusuf’un Türkiye’nin Samsun ilinde Suriyeliler hakkında alaycı bir konuşma yaptığı video sosyal medyada hızla yayılıyor.

Birçok ülkede konferanslar veren, Amerikan üniversitelerine danışmanlık yapan ve öğrenci yetiştiren Hamza Yusuf, medyanın sağladığı imkanlar ile ön plana çıkan, kısa süre içinde dünya çapında üne kavuşan bir isim. Batı medyası sıklıkla “en etkili Müslüman düşünürler” listelerinde onun ismine yer veriyor.

Batı medyasının Mark Hanson’u ön plana çıkartarak insanlar nezdindeki değerini yükseltmesinin nedeni her geçen gün ortaya çıkmaya devam ediyor.

Hanson, 11 Eylül 2001 saldırılarının yaşanmasından sonra hızlı bir şekilde yön değiştirdi. Hatta George Bush yönetiminin akıl danıştığı isimlerden biri haline geldiği biliniyor.

Hamza Yusuf problemli bir söyleme sahip bulunuyor. Bu yönünü ortaya koyan noktalardan birisi de çoçuk, kadın, yaşlı demeden zulmeden Beşşar Esed’i aklayan masum Suriye halkını ise yeren ifadeler kullanmasıdır.

Problemli bir üsluba ve düşünceye sahip olan Mark Hanson’un (Hamza Yusuf): “Allah Suriyelileri alçalttı, çünkü onlar Beşşar Esed’i alçattılar” ifadelerini kullanması onun gerçek yüzünü ortaya çıkarıyor.

Öte yandan, ABD Dışişleri Bakanlığına insan hakları danışmanı olarak atanan Hamza Yusuf ise Müslümanlar tarafından ciddi eleştirilmişti.

Kaynak: Fetih Medya

blank

Bu yazıya 2 Yorum Yapıldı.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.