Alman halkı Türkiye’nin AB üyeliğine karşı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 20:40

Almanya’da yapılan bir araştırma her dört Almandan üçü Türkiye’ye karşı ekonomik yaptırım uygulanmasını istediğini ortaya koydu.

Alman kamu televizyonu ARD tarafından yaptırılan “Almanya’da Trend” (Deutschlandtrend) adlı araştırma Almanların Türkiye politikasına bakışına yönelik çarpıcı sonuçlar ortaya koydu.

DW’nin aktardığına göre Infratest şirketi tarafından 1003 kişi ile görüşülerek yapılan araştırmaya göre Almanların yüzde 77’si Türkiye’ye ekonomik yaptırım uygulanmasından yana olduğunu ifade etti.

Ankete katılanların yüzde 88’i de Türk hükümeti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı Alman hükümetinin daha kararlı adımlar atması gerektiği görüşünde olduğunu dile getirdi. Katılımcıların yalnızca yüzde 9’u bu fikre karşı çıktı.

Öte yandan katılımcıların yüzde 80’i Başbakan Angela Merkel’in prensipte Türkiye’ye karşı diyalog yollarını kapatmamasını doğru bulduğunu ifade etti.

Anket sonuçlarına göre Türkiye’nin Avrupa Birliği üyeliğinden yana olanların sayısı da düşüyor. Ankete katılan Almanların yüzde 84’ü Türkiye’nin Birliğe alınmaması gerektiğini savundu.


İktibas: Mepanews, sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.