Amerika: UNRWA’ya yardımından 65 milyon dolarını keseceğini açıkladı 

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ocak 2018 | Çarşamba 22:49

Örgütten yapılan açıklamada hizmetlerin sürdürüleceği belirtilirken Amerika, UNRWA’ya yardımından 65 milyon dolarını keseceğini açıkladı. 

Amerikalı bir yetkili dün (16 Ocak Salı) yaptığı açıklamada, ABD’nin Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım ve Çalışma Örgütü (UNRWA)’ya yardımını azaltacağını söyledi.

Reuters’e konuşan Amerikalı yetkili, Washington’un halihazırda UNRWA’ya 60 milyon dolar bağışta bulunacağını ve 65 milyon doları ise vermeyeceğini bildirdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Filistin Yönetimi’ne işgal rejimiyle müzakerelere dönmesi için baskı yapmak amacıyla Amerika’nın UNRWA’ya yaptığı 125 milyon dolarlık yardımı kesme tehdidinde bulunmuştu.

Bu arada, UNRWA’dan daha önce yapılan açıklamada, Amerika’nın yardımını kısmasından etkilenmeden örgütün görevlerini yerine getirmeyi sürdüreceği ifade edildi.

UNRWA sözcüsü Sami Müşa’şi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, yardımlarda yapılacak kısıtlamalara rağmen Filistinli mültecilere hizmet etmeye devam edeceklerini belirtti.

Sözcü, Amerika UNRWA’ya yapması gereken yardımı kesse dahi örgütün Filistinli mültecileri yalnız bırakmayacağını söyledi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.