Astana sonrası Rusya’dan 600’e yakın hava saldırısı: Hedef sivil halk

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Eylül 2017 | Perşembe 14:04

Tahriru’ş Şam’a bağlı İba Ajansı tarafından Rusya’nın Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği hava saldırıları ile ilgili bir infografik yayınlandı. Tahriru’ş Şam’a bağlı İba Ajansı tarafından Rusya’nın Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği hava saldırıları ile ilgili bir infografik yayınlandı.
Suriye’deki en büyük rejim karşıtı muhalif grup olarak gösterilen Tahriru’ş Şam, geçtiğimiz gün Astana görüşmeleri sonrasında Rusya’nın Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği hava saldırıları ile ilgili bir infografik yayınladı.
Gruba bağlı İba Ajansı tarafından yayınlanan infografikte, altıncı Astana görüşmelerinden sonraki 12 gün içinde Rus savaş uçaklarının Suriye’nin kuzeyinde düzenlediği hava saldırıları ile ilgili veriler yer alıyor.

12 günde 580 hava saldırısı

Gruba bağlı İba Ajansı tarafından servis edilen bilgilere göre, altıncı Astana görüşmelerinden sonraki 12 gün içinde Rusya’ya ait savaş uçakları Suriye’nin kuzeyindeki Halep, İdlib, Lazkiye ve Hama bölgelerinde 580 hava saldırısı düzenledi.

En az 200 ölü, 350 yaralı

Yayınlanan rakamlara göre, Suriye’nin kuzeyindeki başta İdlib ili olmak üzere meskun mahallere yönelik düzenlenen hava saldırılarında en az 200 sivil yaşamını yitirdi, 350 sivil de yaralandı.

12 günde 11 cami ve 10 hastane vuruldu

12 günlük süre zarfından düzenlenen hava saldırılarında 11 caminin hedef alındığının ifade edildiği verilere göre, 10 hastane, 8 okul ve 3 çadırkent de Rus savaş uçakları tarafından vuruldu.
İba Ajansı tarafından yayınlanan infografik:
Fetih Medya
Kaynak: Mepa News


İktibas: Mepanews

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.