Ateşkes bahane: Yığınak yapıyorlar!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Mart 2020 | Çarşamba 06:04

Rejim ve işgal güçleri ateşkesi yığınak yaparak değerlendirdikleri ve zaman zaman bazı bölgelere topçu ateşi açtıkları belirtildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgiye göre Serakıb ve Cebeli Zaviye mihverinde Rus birlikleri ve İran Milislerinin yığınak yaptıkları aktarıldı. Dün akşam saatlerinde bölgeye 30 dan fazla kamyon ve top taşındığını bildiren gözlemciler, Rus ve İran Milislerine ait bayraklarının nakliye yapan kamyonlarda dalgalandırıldığını söyledi.

Yerel bir kaynak Pazartesi öğlen saatlerinde bulundukları bölgeye çok yakın bir alana roket düştüğünü, daha önce boşaltılan köyde herhangi bir can kaybının yaşanmadığını aktardı. Bölge yakınlarında bulunan Mastuma köyünün de havan topları ile hedef alındığını belirten bölge kaynakları İdlib’in güneyinde bulunan Mukbile köyünün de zaman zaman bu atışlara maruz kaldığını belirttiler.

Ateşkesin defalarca ihlal edildiğini aktaran yerel kaynaklar hergün keşif uçaklarının üzerlerinde uçtuğunu, bu uçakların istihbarat ve işaretleme yaptıklarını aktardı.

Kaynak: Fetih Medya

 

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.