Avrupa Birliği’nden Filistinli aileyi zorla evinden çıkaran işgal rejimine kınama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 20:48

Avrupa Birliği’nin Kudüs ve Ramallah’taki temsilcilikleri, Siyonist işgal rejiminin 5 Eylül’de işgal altındaki Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesinde Şemasine ailesini zorla evinden çıkarmasını kınadı.
İşgal altındaki Kudüs ve Ramallah’taki Avrupa Birliği temsilcileriyle, Avrupa Birliği ülkeleri temsilcileri, Şeyh Cerrah Mahallesinde meydana gelen tahliyenin sekiz yıldan beri bir ilk olduğuna dikkat çekerek, Yahudi yerleşim birimleri inşaatı ve Cerrah Mahallesinde yeni tahliyelerin hızlandırıldığını hatırlattılar.
Yapılan açıklamalarda, Avrupa Birliği’nin daha önce de defalarca işgal rejiminden bu tür kararları gözden geçirmesini istediği kaydedildi.
Şemasine ailesinin evlerinin tahliye edilmesinin ardından, Kudüs’ün Doğu kesiminde yer alan Şeyh Cerrah, Silvan, Eski Belde ve Beyt Safafa’da ikamet eden 180 ailenin de aynı tehlikeyle karşı karşıya olduğu ifade edildi.
Yapılan açıklamalarda ayrıca, Yahudi yerleşim birimi inşaatlarının uluslararası hukuka göre yasa dışı olduğu bir kez daha vurgulanarak, bunun iki devletli çözümü engellediği gibi, kalıcı bir barışın sağlanmasını da engellediği belirtildi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.