Aydın’da bankadan çektiği paranın içinde F serisi 1 dolar çıkınca gözaltına alındı!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ağustos 2016 | Salı 08:44

Üzerinde “F” serisi 1 dolar bulunan vatandaş gözaltına alındı. Parayı bankadan çektiğini söyleyen vatandaş, kamera kayıtlarının incelenmesinin ardından serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre Aydın Adliyesine giriş yapan B.D’nin üzerini arayan güvenlik ekipleri, şahsın cebinde bin 700 dolar bulunduğunu tespit etti.

NTV‘de yer alan habere göre, yapılan incelemede 10 adet banknotun Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik operasyonlarla gündeme gelen ve örgüt görevlendirmeleri için kullanılan “F” serisinde olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınarak Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürülen şahıs, parayı bir banka şubesinden çektiği yönündeki ifadesinin ardından banka güvenlik kameralarının incelenmesi sonrası serbest bırakıldı.

B.D, yaptığı açıklamada, Köşk ilçesinden borcunu yatırmak için Aydın’a geldiğini, bankadaki hesabından çektiği bin 700 doları borçlu olduğu şahsın hesabına yatırmak üzere başka bir banka şubesine gittiğini söyledi.

Vezne görevlisinin 1 dolarlık 10 banknotun “F” serisinde olduğu gerekçesiyle parayı kabul etmediğini anlatan B.D, “Ben de parayı bir döviz bürosunda bütünletip getireceğimi söyledim. Bu sırada bir işimi halletmek için yol üzerindeki adliyeye uğradım. Girişte polisin yaptığı aramada dolarlar sorun oldu. Benim bu işlerle ilgim yok. Başıma gelen bir şanssızlık” dedi.

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.