Bahçelievler’de bina çöktü!

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 14 Şubat 2020 | Cuma 15:45

İstanbul Bahçelievler’de 7 katlı bir bina çöktü. Binanın boş olduğu ancak yoldan geçenlerin enkaz altında kaldığı iddia edildi. İstanbul Valiliği olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekiplerinin olay yerine sevk edildiğini bildirirken; Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır yaptığı açıklamada “Bina içinde birkaç hurdacı olduğu bilgisi var” dedi.

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa Mahallesi Narlı Sokak’ta 7 katlı bir apartman çöktü. Bina çökerken yanındaki binaya ve sokaktaki otomobillere de zarar verdi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “Kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür.” ifadeleri yer aldı.

BAHÇELİEVLER BELEDİYE BAŞKANI: BİNA İÇİNDE BİRKAÇ HURDACI OLDUĞU BİLGİSİ VAR

Binanın çöktüğü sırada yoldan geçenler olduğu bildirilirken, CNN Türk’e açıklamada bulunan Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır “Bina içinde birkaç hurdacı olduğu bilgisi var” dedi.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER


İSTANBUL’DAKİ DEPREMDE HASAR GÖRMÜŞ

Binanın İstanbul’daki 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar gördüğü ve 1 ay önce tahliye edildiği öğrenildi.

MAHALLE MUHTARINDAN İLK AÇIKLAMA

Siyavuşpaşa Mahallesi Muhtarı Selami Aykut, NTV canlı yayınına telefonla bağlanarak olayla ilgili bilgi verdi:

“Kentsel dönüşüm yapılmak üzere 1 ay önce boşaltılmıştı. Yıkılan bina sokağa doğru yıkıldı. Binada herhangi biri yaşamıyordu. Yıkım ekipleri yıkıp yenisine başlayacaklardı. 7 haneli bir binaydı. Binaya boş kağıdı vermiştik. Her iki yanındaki bina ise yeni binalar.”

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.