Bahr; Filistinli meslek örgütlerini bir çatı altında toplama çağrısında bulundu

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Ocak 2018 | Pazar 12:36

Gazze’de düzenlenen konferansta konuşan ​Bahr,

Filistinli Meslek Örgütlerini Bir Çatı Altında Toplama Çağrısında Bulundu

 

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Filistin meslek örgütlerini içinde bulundukları güçsüzlükten kurtarıp tek bir çatı altında toplamak için girişimde bulunmaya davet etti.

Bahr, Gazze’de dün (6 Ocak Cumartesi) altıncısı düzenlenen meslek örgütleri konferansında yaptığı konuşmada, Filistin Parlamentosu’nun 2013’te Filistin meslek örgütleri kanununu kabul ettiğini hatırlattı.

Kanunun Filistin’deki sendikal faaliyetler için milli ve uluslararası kriterlere uygun çağdaş ve gelişmiş hükümler içerdiğini belirten Bahr, sendikal faaliyetlerin geliştirilmesi için Filistin Parlamentosu’nun meslek örgütleriyle işbirliğine hazır olduğunu bildirdi.

“Meslek örgütlerinin yararına olacak şekilde konuşmaya ve işbirliğine hazırız” diyen Bahr, Filistin’deki meslek örgütlerinin çalışmalarını geliştirecek her türlü yasal düzenlemeyi yapabileceklerini ifade etti.

Filistin meslek örgütlerinin işgale karşı mücadeleye katkılarıyla ün yaptıklarını belirten Bahr, meslek örgütlerinin sendikal ve sosyal faaliyetlere ilgilerinin zayıflamaması gerektiğini dile getirdi.

Bahr, “Mesleki konularla ve üyelerinin haklarını savunmayla ilgili olduğu kadar milli meselelerle de ilgilenecek meslek örgütlerine ihtiyacımız var” dedi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.