Balıkçılar ve İşçiler işgal güçlerinin balıkçıları hedef almasını protesto etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 11 Eylül 2019 | Çarşamba 08:01

Gazze Limanı’nda toplanan  Balıkçılar ve İşçiler işgal güçlerinin balıkçıları hedef almasını protesto etti.

Filistinli onlarca işçi ve balıkçı bugün (10 Eylül Salı) Gazze Limanı’nda toplanarak işgal güçlerinin Gazze Şeridi sahilleri açıklarında Filistinli balıkçıları hedef almasını protesto etti.

Protesto gösterisini düzenleyen Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin işçi kolları İşçi Birliği Kitlesi, Gazze Şeridi’nin 11 yıldır haksız bir şekilde ablukaya maruz kaldığını ve ablukanın yaşamın ekonomik, sosyal ve kültürel yönlerini olumsuz etkilediğini, işçi kesimi arasında fakirlik ve işsizlik oranının artmasına sebep olduğunu ifade etti.

İşçi Birliği Kitlesi sorumlularından Cihad El-Berberi, gösteride yaptığı konuşmada, işgal güçlerinin balıkçılara ateş açarak ve onları tutuklayarak sebep olduğu arbedeye karşı direnmeye devam edeceklerini söyledi.

El-Berberi, Birleşmiş Milletler’den işgal güçlerine karşı Filistinli balıkçıları korumasını ve Gazze Şeridi açıklarında özgürce avlanmalarını sağlamasını istedi.

İşgal rejimiyle yapılan ateşkes anlaşmasına aracı olanlara da seslenen El-Berberi, balıkçılara saldırmaya son vermesi için işgal yönetimine baskı yapmaları çağrısında bulundu.

Filistin Yönetimi’nden işçi sendikalarına ve sivil toplum örgütlerine destek olacak kapsamlı bir milli plan hazırlamasını isteyen El-Berberi, işsizlikle mücadele için ekonominin ve küçük yatırımların teşvik edilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.