Bangladeş’te Müslümanlar kaçırılıyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2016 | Çarşamba 18:42

Bangladeş, son yıllarda yönetim kadrosundan bazı isimlerin idam edildiği Cemaat-i İslami Partisi’nin üst düzey yetkililerinin oğullarının kaçırılmasıyla yeniden gündeme geldi.

Bangladeş’te önce Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından idama mahkum edilen ve 2015’te de asılan Selahaddin Kadir Çavdari’nin oğlu Hummam Kadir, 4 Ağustos’ta kaçırıldı. Kadir’in kaçırılmasından 5 gün sonra 9 Ağustos’ta bu kez Cemaat-i İslami’nin geçen hafta idam edilen lideri Mir Kasım Ali’nin oğlu Mir Ahmed Bin Kasım ortadan kayboldu.
Son olarak da 22 Ağustos’ta Cemaat-i İslami’nin liderlerinden Gulam Azzam’ın oğlu Aman Azmi’nin sivil polisler tarafından gözaltına alındığı ileri sürüldü.

Haber alınamayan üç kişinin yakınları, kaçırılmalarından polisi sorumlu tutuyor. Polis ise söz konusu suçlamayı reddediyor.
Başbakan Şeyh Hasina hükümetinin bağımsızlık savaşı sırasında işlendiği iddia edilen suçların cezalandırılması için 2009’da kurduğu Uluslararası Savaş Suçları Mahkemesi tarafından 90 yıl hapse mahkum edilen ve 23 Ekim 2014’te 92 yaşındayken hapishanede ölen Cemaat-i İslami lideri Gulam Azzam’ın İngiltere’nin Manchester kentinde yaşayan en küçük oğlu Dr. Salman al-Azami, ağabeyinin kaçırılmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kaynak; AA

Fetih Medya – Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.