Bomba uzaktan kumandalı çıktı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Temmuz 2019 | Cumartesi 15:09

Reyhanlı’da 3 kişinin hayatını patlamayla ilgili bir kişi gözaltına alındı. Aracın sahibi olduğu öğrenilen Suriyeli şüpheli, terörle mücadele şubesinde sorgulanıyor. İnfilak eden araçta uzaktan kumanda düzeneği bulundu.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dün seyir halindeki bir otomobilde patlama meydana geldi. 2 kişinin olay yerinde, bir kişinin de hastanede öldüğü patlamaya el yapımı patlayıcının neden olduğu belirlendi.

Yapılan parmak izi incelemesiyle, araçtakilerin Suriyeli olduğu ve geçici kimlik kartı alarak Türkiye’de yaşadıkları tespit edildi.

HEDEF CUMA ÇIKIŞI OLABİLİR
İncelemeler, zamansız gerçekleşen patlamanın bir felaketi önlediği de ortaya çıkarttı. Polis aracın bomba yüklü olduğunu ve patlayıcılara uzaktan kumanda düzeneği bağlandığını belirledi. Etraftaki tüm kamera görüntülerini incelemeye alan polis, aracın hangi yolu izlediğini ve hedefini belirlemeye çalışıyor. Saldırganların cuma namazı çıkışındaki vatandaşları hedef almayı planladıkları da iddialar arasında.

ARAÇ SAHİBİ DE SURİYELİ
İnlemelerde havaya uçan aracın Suriyeli plakalı olduğu, geçici plaka ile trafiğe çıktığı bilgisine ulaşıldı. Polis dün akşam saatlerinde aracın sahibini gözaltına aldı. Suriyeli olduğu öğrenilen şüpheli terörle mücadele şubesinde sorguya alındı.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.