Brezilya’da madenciler kabileyi katletti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 13 Eylül 2017 | Çarşamba 09:03

Amazon ormanlarında illegal yollardan altın arayan bir grup madenci, keşfedilmemiş bir kabilenin kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu 10’dan fazla mensubunu vahşice katletti.

Amazon ormanlarında kaçak olarak altın çıkarmaya çalışan bir grup madenci, hiç keşfedilmemiş ilkel bir kabileye rastladı.

İddiaya göre Brezilyalı madenciler, rastladıkları üyelerini vahşice katlederek cesetlerini parçaladı ve nehre attı.

YUMURTA ARIYORLARDI, MADENCİLERE RASTLAMALARI SONLARI OLDU

New York Times gazetesinin haberine göre kabilenin ondan fazla üyesi Amazon’da bulunan Javari Vadisi’nde bulunan nehir boyunca dolaşıyor ve karınlarını doyurmak için yumurta topluyorlardı.

Bu esnada madencilerin kurduğu kamp alanına rastlayan kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu kabile mensupları, madenciler tarafından vahşice katledildi.

BARDA İÇKİ İÇİP KATLİAMLA ÖVÜNMÜŞLER

NYT gazetesinin görgü tanıklarına dayandırdığı iddiasına göre madenciler daha sonra yakınlardaki bir kasabada bulunan bara giderek kafayı çekti ve cesetleri parçalara ayırıp nehre atmakla övündüler.

Bununla da yetinmeyen Brezilyalı madenciler, kabile üyelerinden çaldıkları el yapımı kürek gibi eşyaları da ‘ganimet’ olarak tanımladı ve çevredekilere gururla gösterdi.

BREZİLYA’DA BENZER KATLİAMLAR SIK YAŞANIYOR

Yerel kabilelerin haklarını savunmak için kurulan Survival International yaşanan katliamı doğrularken suçluların cezalandırılması ve yeni vakaların yaşanmasının engellenmesi için hükümete büyük sorumluluk düştüğünü belirtti.

Brezilya’da madenciler, avcılar ve çiftçiler sıkça benzer katliamlarla gündeme geliyor. İlkel kabileler, topraklarını çalmak için modern silahlarla kendilerini öldüren Brezilyalılara karşı çaresiz kalıyor.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.