Büyük dönüş yürüyüşü heyeti Gazzelileri gösterilere katılmaya davet etti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 15 Ağustos 2019 | Perşembe 11:24

Gösterilerin “Filistin Gençliği Cuması” adıyla yapılacağını belirten Büyük dönüş yürüyüşü heyeti Gazzelileri gösterilere katılmaya davet etti.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Filistinlileri önümüzdeki Cuma günü Gazze Şeridi’nin doğusunda yapılacak gösterilere katılmaya davet etti.
Heyet, bugün (14 Ağustos Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, önümüzdeki Cuma günü gösterilerin Gazze Şeridi’nin doğusundaki beş dönüş kampında “Filistin Gençliği Cuması” adıyla düzenleneceğini bildirdi.
Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, geçen hafta Cuma günü yapılacak gösterileri iptal ederek Kurban Bayramı’nın ilk günü Gazze kentinin ve Han Yunus kentinin doğusunda yer alan iki dönüş kampında bayram namazı kılınacağını açıklamıştı.
Söz konusu kamplarda kılınan bayram namazlarına Filistinli grupların liderleri ile binlerce kişi katıldı.
Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.
Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken, işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.
Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerinin başladığı günden bu yana işgal güçlerinin göstericilere ateş açması sonucu 310 kişi şehit oldu ve 17 binden fazla kişi de yaralandı.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.