Çavuşoğlu: Biz onlara Saddam döneminde yardım ettik, borç böyle ödenmez

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 25 Eylül 2017 | Pazartesi 23:39

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ‘Referandumu yok sayıyoruz. Bizim bundan sonra muhattabımız Bağdat’tır.’ ifadelerinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ‘Biz dostane tavsiyemizi de yaptık, uyarılarımızı da yaptık.’ ifadelerini kullanırken sınırlarla ilgili durum sorusuna ise, ‘Şu an herhangi bir kapama yok sadece kontrolleri sıkılaştırma var. Attığımız adımlar olacak. Şu an konuları değerlendiriyoruz. IKBY ben kendi yoluma gideceğim dedi, biz de onlara bunun bir bedeli olacaktır dedik ve olacak. Bizim sorunumuz Kürt kardeşlerimiz değil. Suriye’de de değildi.’ dedi.

‘Biz onlar yardım ettik. Saddam döneminde de yardım ettik, DAEŞ’a karşı da yardım ettik. Bizim ordaki Kürt kardeşlerimizle sorunumuz olmadığını gösteriyor. Borç böyle ödenmez. Neçirvan’ın yaptığı açıklamalar bizi ilgilendirmiyor açıkçası’ ifadelerinde bulunan Çavuşoğlu, ‘Bağdat’tan gelen talepleri geldikçe değerlendirdik. Askeri seçenek gelişmelere bağlı. Türkmen kardeşlerimize yönelik fiili müdahale olursa hemen olur. Gelişmelere göre olur. Ayrıca bizim Irak ile ticaretimiz var.’ ifadelerinde bulundu.

Çavuşoğlu, ‘Barzani’ye karşı çıkmak için PKK’ya destek olanlar vardı. Göreceksiniz ilerleyen günlerde PKK da Barzani’ye saldıracak.’ dedi.


İktibas: İslami Analiz

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.
Anahtar Kelime: , , ,

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.