Cubeyr: Sudan’daki anlaşma halkın özlemlerini giderecek

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2019 | Cumartesi 21:07

Suudi Arabistan’ın Dış İlişkilerden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr, bugün yaptığı açıklamada, Sudan’da imzalanan anlaşmanın güvenli ve ekonomik kapasiteye sahip bir devlet kurulmasına katkı sağlayacağını belirterek, Sudan halkının özlemlerini gidereceğini söyledi.
Adil el-Cubeyr Twitter hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Sudan’ın güvenlik ve istikrarını güvence altına alan her türlü adıma destek verdiğini belirterek, Sudanlı taraflar arasında imzalanan anlaşmaya katkı sağlayan Etiyopya ve Afrika Birliği’nin çabalarının desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Suudi Arabistan’ın Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı açıklamasında, Özgürlük ve Değişim Bildirgesi Güçleri (ÖDBG) ile Askeri Geçiş Konseyi (AGK) arasında imzalanan Anayasal Bildiri anlaşmasını güçlendirmek için Sudanlılar ile her zaman çalışmaya hazır olduklarını belirterek, Sudan’ın istikrarının bölgenin istikrarı için önemli olduğunu ve bunun uluslararası barış ve güvenliğe katkı sağlayacağını dile getirdi.
Bakan Adil el-Cubeyr, Sudan’ın başkenti Hartum’da düzenlenen imza törenine katılan Suudi Arabistan heyetine başkanlık ediyor. Suudi Dışişleri Bakanlığı’ndan resmi bir kaynak ise yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Sudan’da istikrarı sağlayacak anlaşmaya güvendiğini ifade ederek, bu adım ile Sudan halkının mevcut krizlerden kurtulacağını ve isteklerini karşılayacak şekilde yönetilebileceklerini vurguladı.


Kaynak: Şark-ul Evsat

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.