Cundu’l-Aksa’dan Kuzey Halep’teki Mervan Hadid Operasyonu hakkında beyanat

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ağustos 2016 | Salı 09:31

Fetih Ordusu önderliğindeki Muhaliflerin Halep’teki kuşatmayı güneyden kırmalarının ardından bu bölgede çatışmalar devam ederken Hama’nın kuzeyinde Esed rejimine yönelik yeni bir operasyon daha başlatıldı.

Cundu’l-Aksa, Mervan Hadid Operasyonu hakkında bir beyan yayınladı:

Şeyh Mervan Hadid Gazvesi Başlangıç Beyânı

“Ey Rabbimiz! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sağlam bastır ve şu kâfir kavme karşı bize yardım et.”(el-Bakara,250)

Allah’ın yardımıyla ona tevekkül ederek, yardım ve desteğini isteyerek; Halep’teki kardeşlerimizin sıkıntılarını hafifletmek ve gerek onların gerekse Allah’ın düşmanlarını da dağıtmak maksadıyla Şeyh Mervan Hadid Gazvesi’nin Allah’ın izniyle rejim, işbirlikçileri ve şebbihaları için gelecek olan zor bir merhaleyi ilan ederek başladığını beyan ediyoruz. Şam’ın çocukları, esirleri ve mustazaflarının öcünü alacak bir yol haritasını içeren merhaleyi ilan ediyoruz.

Allah-u Teala’dan bu isteğimizin, Şeyh Mervan Hadid’in şehrinde karar kılarak gerçekleşmesini niyaz ediyoruz. Böylelikle zalimler bizim, intikamını nesilden nesile aktaran bir ümmet olduğumuzu anlasınlar. Bizim velimiz ve yardımcımız Allah’tır ve O, bize yardım etmeye kadirdir.” “Şüphesiz ki Allah, kendi dinine yardım edene mutlaka yardım eder. Şüphesiz ki Allah, çok kuvvetlidir, mutlak güç sahibidir.(el-Hacc,40)”

Metnin orjinali:

Fetih Medya

Ümmeti İslam

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.