DAEŞ Deyr ez Zor’da karşı saldırı başlattı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Eylül 2017 | Çarşamba 13:29
Rejime bağlı güçlerin kente yönelik kuşatmayı kırmasının ardından DAEŞ bölgede karşı saldırı başlattı.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Rusya’nın hava desteğiyle Hama’nın doğu kırsalından yaklaşık 6 aydır ilerlemekte olan rejim güçleri ve yabancı Şii milislerin Deyr ez Zor kentine yönelik kuşatmayı kırmasının ardından DAEŞ’ten karşı saldırı hamlesi geldi.

Rejim güçlerinin üç yıldan fazla bir süredir DAEŞ’in kuşatmasında olan Deyr ez Zor kentindeki 137’inci tümene ulaşmasının ardından, DAEŞ’in bölgede geniş çaplı bir saldırı başlattığını belirten kaynaklar, örgütün hedefinin 137’inci tümen ile kuşatmayı kıran güçler arasındaki bağlantıyı kesmek olduğunu aktardı.

Karşı saldırıda bomba yüklü araçlar kullanılıyor

Rejim güçleri ve yabancı Şii milislerin kente yönelik kuşatmayı kırmasının ardından 137’inci tümenin etrafında DAEŞ ile şiddetli çatışmaların yaşandığını aktaran kaynaklar, DAEŞ’in bomba yüklü araç saldırıları düzenlediğini belirtti.

Şiddetli çatışmalar devam ediyor

137’inci tümene yönelik DAEŞ tarafından başlatılan geniş çaplı saldırılar ile birlikte bölgede şiddetli çatışmaların yaşandığı aktarılırken, DAEŞ’in rejim güçlerine yönelik ağır silah ve füzeli saldırılar düzenlediği aktarılıyor.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.