DAEŞ saldırısında bir TSK tankı isabet aldı, 3 asker hayatını kaybetti

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Eylül 2016 | Cuma 19:01

Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı harekatının 17. gününde Suriye’nin Rai (Çobanbey) bölgesinin güneyindeki Tell El Hava bölgesinde TSK’ya ait bir tankın roket atışıyla isabet aldığını ve 3 askerin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Açıklamada bir askerin de yaralı olarak kurtulduğu belirtildi. Hastaneye kaldırılan yaralı askerin tedavisine devam ediliyor.

Bu kayıpla, Suriye’de Fırat Kalkanı operasyonlarında hayatını kaybeden asker sayısı 7’ye yükseldi.

“Yerel ve koalisyon güçlerin işbirliğinde DAEŞ buralardan temizlenir”

Ankara’da ise, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’le görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu, Fırat Kalkanı harekatı ve Rakka’ya yapılacak olası operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, “Cerablus operasyonunun başarılı olması Rakka’daki ve Musul’daki yerel güçlerin cesaretini artırdı” dedi.

Çavuşoğlu, daha iyi bir strateji ve koalisyon ülkeleriyle birlikte havadan da destek verilmesi halinde, hem Musul, hem Rakka operasyonu ile DAEŞ’in bölgeden temizlenebileceğini söyledi.

Çavuşoğlu: “Cerablus’ta olduğu gibi Rakka’da, Musul’da, özellikle yönetilemeyen ülke durumunda olan Suriye’de ve Libya’da, Irak’ta, DAEŞ’e ve terör örgütlerine karşı yerel güçlerin eğitilmesi ve donatılması çok önem arz ediyor” dedi.

Fetih Medya / Haber Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.