DAEŞ’ten Rakka’da PKK’ya ani saldırı: 30 ölü

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 7 Eylül 2017 | Perşembe 13:42
DAEŞ’in Rakka kent merkezinde YPG/PKK güçlerine yönelik düzenlediği ani saldırıda çok sayıda PKK mensubu öldü.

 

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Rakka kent merkezinin Er Raşid ve En Nur bölgelerinde konuşlu durumda bulunan ABD destekli PKK güçlerine DAEŞ tarafından ani bir saldırı düzenlendi. Düzenlenen saldırıda PKK güçlerinden çok sayıda kişi öldü ve yaralandı.

 

“30 PKK’lı öldü en az 10’u yaralandı”

Yerel kaynaklar DAEŞ tarafından Er Raşid bölgesindeki PKK mevzilerine düzenlenen saldırıda en az 17 PKK mensubunun öldüğünü, 10’unun da yaralandığı bilgisini aktarırken, bölgedeki çatışmaların uzun bir süre devam ettiği kaydedildi.

 

“El Nur bölgesindeki çatışmalarda 13 PKK’lı öldü”

Rakka kent merkezinde geçtiğimiz gün DAEŞ ile PKK güçleri arasında sıcak çatışmaların yaşandığını aktaran kaynaklar, dün En Nur caddesi yakınlarında yoğunlaşan çatışmalarda 13 PKK mensubunun öldüğünü ifade etti.

ABD hava desteği altında Rakka kent merkezine YPG/PKK güçlerince 2 Haziran tarihinde başlatılan saldırı halen devam ederken, DAEŞ kent merkezindeki kontrolünü belli ölçüde kaybetmiş durumda.

PKK güçlerinin Rakka kent merkezini kontrol altına aldıktan sonra oluşturdukları sivil yönetim ile kentin idaresini de ele alması bekleniyor.

Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.