Denizli’nin ilçesinde 6 şiddetinde deprem

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2019 | Perşembe 15:29

Denizli’nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25’te 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi, deprem Burdur, Antalya, İzmir, Isparta ve Afyonkarahisar’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde hissedildi

Denizli‘nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25’te 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Burdur, Antalya, İzmir, Isparta ve Afyonkarahisar’ın da aralarında bulunduğu birçok ilde hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından (AFAD) alınan bilgiye göre, Seferihisar’da da saat 11.39’da 4,8 büyüklüğünde deprem kaydedildi. İlçeye bağlı Armutalanı köyüne 1,74 kilometre mesafede yaşanan depremin 7,09 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Bölgeden gelen haberlerde mal ve can kaybı olmadığı bildirilirken bazı binalarda çatlama meydana geldiği ve halkın panik içinde sokaklara döküldüğü açıklandı.

Fetih Medya

Bozkurt ilçesi Belediye Başkanı Birsen Çelik yaptığı açıklamada, makam odasının bir duvarının yıkıldığını ve ilçede bir kişini evinin yıkıldığını bildirdi. Bazı küçük yaralanmaların olduğunu belirten Belediye Başkanı şimdilik bir ölüm haberi almadıklarını köylerdeki muhtarlarla iletişim halinde olduklarını belirtti.

Fetih Medya

Muğla’nın bazı ilçelerinde de hissedilen sarsıntı nedeniyle vatandaşlar, iş yerleri ve evlerinden çıkarak, bir süre sokakta bekledi.

Antalya AFAD Müdürü Fevzi Timur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar kendilerine ulaşan bir olumsuzluk olmadığını dile getirdi.

Isparta’da sokağa çıkan vatandaşlardan İdris Altuğ, sarsıntıdan korktuğunu söyledi.

Bir panik durumunun yaşandığını aktaran Altuğ, “Önce hafif bir sarsıntı oldu, geçeceğini düşündüm. Sonra arkasından çok şiddetli bir sallantı oldu. Bir uğultu duydum. Hemen dışarıya koştuk.” diye konuştu.

Burdur’da ise hastanelerdeki hasta ve yakınları ile adliye çalışanları da panikle binalardan çıktı.

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.