Dışişleri’nden Bangladeş ziyaretine ilişkin açıklama

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Eylül 2017 | Cuma 06:32

 

Dışişleri Bakanlığı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın Bangladeş ziyaretine ilişkin açıklama yaptı

İHA’nın haberine göre; Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın 6-7 Eylül tarihlerinde Myanmar’dan sığınan Rohinga mültecilerinin yaşam koşullarını incelemek üzere Bangladeş’i ziyaret ettiği belirtildi.

Heyete ziyaret boyunca Bangladeş Dışişleri Bakanı Hasan Mahmud Ali tarafından eşlik edildiği, heyetin Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina ile de bir araya geldiği kaydedildi.

Emine Erdoğan ile Bakanlar Çavuşoğlu ve Kaya’nın beraberlerindeki heyetle birlikte Cox’s Bazar bölgesindeki Kutupalong mülteci kampında incelemede bulunduğu, Myanmar’da Rakhayn Eyaleti’nin kuzeyinde meydana gelen olaylardan ötürü son günlerde Bangladeş’e sığınmak zorunda kalan Rohinga mültecileriyle de bir araya geldikleri ifade edildi. Açıklamada, ziyaret esnasında bir miktar yardım malzemesi dağıtıldığı kaydedildi.

Ziyaret esnasında, Rohingalara yönelik yardımların yanı sıra Bangladeş’in sel felaketine uğrayan bölgelerine Türkiye tarafından yardım yapılacağının muhataplara bildirildiği belirtildi.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.