“Doğu Guta’da 11 rejim tankı imha edildi”

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 18 Ocak 2018 | Perşembe 14:38

Tahriru’ş Şam Heyeti (HTŞ) Doğu Guta’da rejim güçlerine yönelik devam eden saldırılara ait rakamları açıkladı.
HTŞ’ye bağlı İba Haber Ajansı, Doğu Guta’nın Harasta bölgesinde Rusya ve İran destekli güçlere karşı başlatılan “Haksızlığa Uğratıldılar” operasyonuyla ilgili rakamları açıkladı.
Yapılan açıklamada verilen rakamları devam eden operasyonun son 20 gününü kapsadığı belirtildi.

“500’den fazla ölü”

Doğu Guta’daki Harasta bölgesinde başlatılan saldırılarda rejime bağlı güçlerden 500’den fazla kişinin öldürüldüğü ve bunların 107’sinin rütbeli askerlerden oluştuğunun belirtildiği rakamlara göre, rejime bağlı güçlerden en az 20 kişi yaşanan çatışmalarda esir alındı.

“11 tank tahrip edildi çok sayıda silah ele geçirildi”

Muhalif gruba bağlı ajans tarafından servis edilen rakamlara göre, bölgede son yirmi gün içinde yaşanan çatışmalarda rejime bağlı güçlere ait 11 tank tahrip edilirken, çok sayıda silah ve mühimmat da ele geçirildi.
Öte yandan Harasta bölgesinde muhaliflerce düzenlenen saldırılarda, “tünel bombası” taktiğiyle rejime ait bir mevzinin imha edildiği ve iki canlı bomba saldırısının gerçekleştirildiği belirtildi.
Doğu Guta’daki muhalifler geçtiğimiz sene 15 Kasım tarihinde Harasta bölgesindeki rejim mevzilerine yönelik “Haksızlığa Uğratıldılar” isimli bir askeri operasyon başlatmıştı.

Ajans tarafından yayınlanan grafik:

Fetih Medya
Kaynak: Mepa News

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.