Ebu Merzuk: Yok olmaya mahkum sınır çizgileri Gazze halkına engel olamayacak

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 8 Şubat 2018 | Perşembe 13:17

Aktivistler sınıra doğru büyük bir yürüyüş planlarken ​Ebu Merzuk: Yok olmaya mahkum sınır çizgileri Gazze halkına engel olamayacak

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk, Gazze Şeridi’ni kuşatma altında tutanların Gazze’nin iradesinin kırılamayacağını bilmeleri gerektiğini söyledi.

Ebu Merzuk, sosyal paylaşım sitelerinden Twitter’daki hesabında yaptığı açıklamada, ortadan kalkacak bir sınır çizgisinin Gazze halkının önünde engel olamayacağını ifade etti.

Gazze halkının gözünün hâlâ kendi topraklarında olduğunu, barışla ya da savaşla topraklarına dönmek istediğini belirten Ebu Merzuk, sınırın Gazze halkını engelleyemeyeceğini belirtti.

Hamas lideri sınıra doğru büyük dönüş yürüyüşünün zaferin ve topraklarına dönüşün yolu olacağını kaydetti.

Filistinli gazetecilerden ve aktivistlerden bir grup, “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adıyla bir etkinlik organize etmeye çalışıyor.

Etkinlik, Gazze Şeridi sakinlerinden binlerce kişinin sınıra doğru yürüyerek sınırı geçmelerini ve 1948’de işgal edilen köylerine ve beldelerine dönmelerini hedefliyor.

Filistinli İslami ve milli gruplar da ablukanın kaldırılması için işgal rejimine ve uluslararası topluma baskı yapmak amacıyla binlerce kişiyle sınıra doğru yürüyüş düzenlenme fikrini tartışıyor.

Kaynak:Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.