Ed-Dehişe kampı sakinleri Şehit Es-Salihi’nin naaşının teslim edilmesini istedi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 6 Eylül 2017 | Çarşamba 15:40

Beytlahim’in güneyindeki Ed-Dehişe Kampı’nda yüzlerce genç dün akşam (5 Eylül Salı) gösteri düzenleyerek, işgal güçlerinden elinde tuttuğu şehit Raid Es-Salihi’nin naaşını teslim etmesini istedi.
Filistin Enformasyon Merkezi muhabiri, yürüyüşün Ed-Dehişe Kampı önünden başladığını ve kamp caddelerini dolaştığını, kampın paralelindeki Kudüs El-Halil yolu üzerinde yer alan ve Rus Kavşağı olarak bilinen bölgeye kadar devam ettiğini söyledi.
Yürüyüşe şehidin annesinin de katıldığı, Filistinli gençlerin şehidi öven ve naaşının teslim edilmesini isteyen sloganlar attığı bildirildi.
Göstericilerin ayrıca işgal güçlerinin ihlallerini protesto ettiği ve Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle yürüttüğü güvenlik koordinasyonuna son vermesini istediği belirtildi.
Bu arada, Filistin irtibat görevlisi, işgal yönetiminin şu ana kadar şehit Es-Salihi’nin naaşını teslim etmeyi reddettiğini ve konuyu yakından takip ettiğini söyledi.
Ed-Dehişe Kampı sakinlerinden 21 yaşındaki Es-Salihi, işgal güçlerince geçen ay gözaltına alınırken ağır yaralanmış ve Pazar günü şehit olmuştu.
Kaynak: FİEM

 

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.