El-Bataş: Hamas uzlaşı için yapması gereken her şeyi yaptı

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 9 Ocak 2018 | Salı 08:41

Uzlaşının krizde olduğunu ifade eden El-Bataş: Hamas uzlaşı için yapması gereken her şeyi yaptı

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş, Filistin uzlaşısının kriz yaşadığını ve önünde gerçek anlamda engeller bulunduğunu ifade etti.

El-Bataş, bazı kesimlerin son Kahire anlaşmasına temel teşkil eden 2011 anlaşmasını ve diğer uzlaşı anlaşmalarını yok saymak istediğini söyledi.

Yerel Er-Risale gazetesinin bugün (8 Ocak Pazartesi) düzenlediği panelde konuşan El-Bataş, Hamas hareketinin uzlaşının sağlanması için yapması gereken her şeyi yaptığını ve büyük esneklik gösterdiğini belirtti.

El-Bataş, uzlaşının diğer tarafının yapması gerekenleri hâlâ yapmadığını ve anlaşmadan kaçmak için bahaneler ileri sürmeye devam ettiğini  söyledi.

2011 anlaşmasının maddelerine bağlı kalmanın tek çıkış yolu olduğunu dile getiren El-Bataş, anlaşma dışına çıkılmasının krize yol açtığını ve uzlaşının uygulanmasını güçleştirdiğini kaydetti.

İslami Cihad lideri “hükümetin kontrolü tamamen eline alması” ifadesine işaret ederek, şu ana kadar bu ifadeyle tam olarak neyin kastedildiğini anlamadıklarını bildirdi.

Kaynak: FİEM

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.