El-Hatib: Yaklaşan tehlikeye karşı ciddi bir tavır ortaya koymamız gerekir

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Ocak 2018 | Pazar 11:22

Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların arttığına dikkat çeken El-Hatib: Yaklaşan tehlikeye karşı ciddi bir tavır ortaya koymamız gerekir.

1948’de işgal edilen Filistin topraklarında faaliyet gösteren İslami Hareket’in başkan yardımcısı Şeyh Kemal El-Hatib, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarının artarak devam ettiğini ve bu durumun yaklaşan tehlikeye karşı ciddi bir tavır ortaya koymayı gerektirdiğini söyledi.

Şeyh Kemal El-Hatib, konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından ikiye bölme konusunda emrivaki yapmak istediğine dikkat çekti.

Arap rejimlerinin Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya sahip çıkmamalarının utancını örtmek için Mescid-i Aksa’nın bölünmesi fikrinin propagandasını yaptıklarını kaydeden El-Hatib, Kudüs’ten ve Mescid-i Aksa’dan taviz verilmemesi uyarısında bulundu.

Filistin’in başkenti olarak Kudüs’e alternatif yerlerden bahsedildiğine işaret eden El-Hatib, işgal hükümetinin daha da ileri giderek Filistinlilerin Kudüs kentinin hiçbir yerinde haklarının olmadığını söyleyebileceğini ifade etti.

Filistin resmi tavrının da yetersiz olduğunu belirten El-Hatib, “Oslo’nun mimarlığını yapıp Filistinlilere asılsız beklentiler satanlar bugün Amerika’dan ve İsrail’den büyük bir tokat yiyorlar” dedi.

Şeyh Kemal El-Hatib, resmi yönetimler destek vermese de Filistin halkının vatanını ve kutsal mekanlarını savunmak için ayağa kalkacağını söyledi.

Kaynak: Fiem

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.