El Kaide Merkez Komutanlığından Suriye’ye Yeni Mesaj

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 10 Ocak 2018 | Çarşamba 11:50

El Kaide Merkez Komutanlığı ‘İman edenlere yardım etmek, bizim üzerimizde bir haktır’ başlıklı yeni bir açıklama yayınladı. Bildiri, El Kaide’ye yakın hesaplar tarafından paylaşıldı.

‘Suriye’deki küfür milletleriyle Şam’daki ehlimiz arasındaki savaş, Afganistan’dan Orta Asya’ya, Burma’dan Kudüs’e ve Peygamberimizin Yarımadasından İslami Mağribe kadar olan İslam’a ve Müslümanlara karşı savaşın bir devamıdır’ denilen açıklamada ‘bunun İslam’ın kökünü kazımak için uygulamaya konulmuş küresel küfür sisteminin bir planı olduğu’ vurgulandı.

El Kaide Merkez komutanlığına göre sözü edilen bu saldırganlığa karşı koymanın yolu, Tevhid kelimesi üzerine birleşmek, safların Allah yolunda cihat için organize edilmesi ve ihtilafların bir kenara bırakılmasından geçiyor.

‘Uzun bir savaşta olduğumuzu anlamalıyız’ denilen açıklamada savaşın silah ve harpten önce akide ve şuur savaşı olduğu ifade edilerek ‘ahlak, değerler ve takvanın patlama, suikast ve savaş ganimetlerinden önce geldiği’ kaydedildi.

Bildiri ‘o halde gelin yardımlaşalım, yakınlaşalım, safları birleştirelim, hataları düzeltelim ve boşlukları dolduralım’ ifadeleriyle devam etti.

‘Zaferin günahlardan tevbe ile geleceğinin’ hatırlatıldığı yazıda Seyyid Kutub’tan da alıntı yapılarak günahlardan uzaklaşmanın önemine vurgu yapıldı.

‘Allahın kendi dostlarına zafer vadettiği’ ifade edilirken zaferin gelmemesinin zaferin gereklerinin yerine getirilmemesinden ötürü olduğu belirtildi ve ‘Sünnetullahın değişmeyeceği’ söylendi.

Açıklama, ‘tüm İslam ülkelerinde ve özellikle de Şam beldesinde savaş hazırlığı, cihat için genel seferberlik, cephelerin korunması ve zalimlerin püskürtülmesi görevinin anlaşılması gerektiği’ yönündeki telkinlerle devam etti.

‘Baasçılara, Safavilere, Haçlılara ve Haricilere karşı savaşanlarla işbirliğini’ tavsiye eden açıklama, ‘Müslümanların akıtılması haram olan kanlarından da sakındırarak’ son ifadelerine yer verdi.

“Allah’tan niyazımız bu Ümmete kendisine itaat edenlere izzet ve isyan edene de zillet vereceği bir hakikat çağı vermesidir.”


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.