El Kaide Tutsağı Rahibe, Papa Francis’e Seslendi

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 30 Ocak 2018 | Salı 14:04

El Kaide’nin Mali kolu Cemaat Nusret İslam Vel Muslimin, geçen yıl Mali’nin güneyindeki Sikasso bölgesinde rehin alınan Kolombiyalı rahibe Gloria Cecilia Narvaez’in hayatta olduğunu gösteren bir video yayınladı.

Rahibe Gloria Cecilia Narvaez, videoda Papa Francis’e kurtuluşuna yardım etmesi için ricada bulunurken görüldü.

Video, daha önce de rehine görüntüleri yayınlayan Cemaat Nusret İslam Vel Muslimin’e bağlı El İzze Yapım tarafından hazırlandı.

Noel bayramı ile ilgili açıklama ile başlayan video, Gloria Cecilia Narvaez’in noeli esaret altında kutladığı ifade edildi.

Video daha sonra Papa Francis’in şu sözlerine atıf yaptı: “Başkaları dünya genelinde yürüyüşler yapıyor, zayıflara destek için çağrıda bulunuyorlar, barış için çağrıda bulunuyorlar ve muhtaca yardım ediyorlar; ya da öyle iddia ediyorlar.”

El Kaide üyelerince yayınlanan video Kolombiyalı Gloria Cecilia Narvaez’in ‘Birinci Dünya’dan olmadığı için halen esaret altında olduğu belirtildi. Videoya göre Katolik Kilise bu yüzden onunla ilgilenmiyor.

Daha sonra kameraların kendisine çevrildiği Rahibe, Papa Francis’ten ve Kolombiya’daki ailesinden serbest bırakılmasına yardım etmeleri için talepte bulundu.

Cemaat Nusret İslam Vel Muslimin Narvaez’in ailesine ‘sömürgeci güçlerle’ çalışmayın uyarısı yaptı.

Gloria Cecilia Narvaez, en son Temmuz 2017 tarihli bir videoda görülmüştü.

Videonun sonunda ise Usame Bin Ladin’in şu konuşmasına yer verildi: “Denklik basit ve net. Tıpkı bizi öldürdüğünüz gibi biz de sizi öldüreceğiz. Ve tıpkı bizi tutsak ettiğiniz gibi biz de sizi tutsak edeceğiz; siz bizim güvenliğimizi tehdit ettiğiniz gibi biz de sizin güvenliğinizi tehdit edeceğiz.”


Kaynak: Asyanın Sesi / Sorumluluk kaynağa aittir.

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.