El-Kasım: Bahreyn çalıştayı işgal rejiminin refahını hedefliyor

fetih medya
Fetih Medya
Fetih Medya Haber Merkezi
⌚Haberin Tarihi: 28 Haziran 2019 | Cuma 15:53

Güvenlik koordinasyonuna son verilmesini isteyenEl-Kasım: Bahreyn çalıştayı işgal rejiminin refahını hedefliyor.

Uluslararası hukuk uzmanı ve Diaspora Filistinlileri Halk Konferansı Başkanı Enis El-Kasım, Bahreyn Çalıştayı’nın temel amacının işgal rejiminin ve Batı Yaka’daki Yahudi yerleşkelerinin refahı ve kalkınması olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’ne konuşan El-Kasım, Amerika’nın ve çalıştaya katılan ülkelerin Filistinlilere İsrail işgalini unutmalarını söylediğini belirtti.

Filistin Yönetimi’nin işgal rejimiyle güvenlik koordinasyonuna devam etmesini eleştiren El-Kasım, Filistin Yönetimi’nin Yüzyılın Anlaşması’nı reddetmesine rağmen işgalcilerle her gün güvenlik koordinasyonu yaptığına, bunun çözülmesi gereken bir çelişki olduğuna dikkat çekti.

Bahreyn Çalıştayı’nda konuşulanlara değinen El-Kasım, “Çalıştaya katılanların kendilerine en ufak saygısı olsaydı orada Tony Blair ve Kushner’den başka kimse kalmazdı” dedi.

Çalıştayın Batı Yaka’daki yerleşkelerde yaşayan Yahudi yerleşimcileri rahat ettirmeyi hedeflediğini ifade eden El-Kasım, Kushner’in sunduğu ekonomik planla da dalga geçti.

Planda bahsedilen yatırımların ölü yatırımlar olacağına işaret eden El-Kasım, işgal rejiminin yatırımcıların Filistin topraklarında özgürce çalışmalarına izin vermeyeceğine dikkat çekti.

El-Kasım, “Farzedelim ki Suudi Arabistanlı bir yatırımcı Nablus’ta fabrika kuracak ve ürününü Kalkiliya’ya göndermek isteyecek. Kamyonlar 30 kilometrelik bir mesafede 4 kontrol noktasından geçmek zorunda kalacak” dedi.

Kaynak: Filistin Enformasyon Merkezi

Gizlenecek yazı,link veya diğer şeyleri buraya yazın.

Yorum Yazın

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.